Facebook IFL Polska

Czy odczuwasz w swoim życiu pragnienie poznawania Boga poprzez Jego Słowo?

Pismo Święte porównuje głód Słowa Bożego do fizycznego głodu. Tak jak nie jesteśmy w stanie przeżyć bez jedzenia, tak brak posilania się duchowym pokarmem prowadzi do stanu niemocy i braku nadziei.

„Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.” (Ewangelia Mateusza 4,4)
... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku
Zobacz na Facebooku

Jednym z największych zagrożeń dla naszej duszy jest zgorzknienie. Żal i gorycz potrafi zainfekować nasze myśli i wykrzywić postrzeganie tego, co dzieje się wokół nas.

Zgorzknienie może wynikać z braku przebaczenia, pielęgnowania urazy i rozpamiętywania dawnych porażek. Być może zostaliśmy kiedyś głęboko zranieni i nie dopuściliśmy, by Bóg w swej łasce dotknął tego bolesnego miejsca.

Paradoks polega na tym, że zgorzkniałe osoby desperacko potrzebują doświadczyć miłości i akceptacji, ale ich zachowanie skutecznie zniechęca przebywające wokół osoby.

Jeśli jesteś świadom, że w twojej duszy rozpanoszyła się gorycz, nie zwlekaj, by sięgnąć po pomoc i zawołać z całego serca do Boga.

„Pilnujcie, by nikt z was nie oddalał się od Bożej łaski, by nie zakorzeniło się i nie rozrosło zgorzknienie, które swą trucizną może dotknąć wielu ludzi.” (List do Hebrajczyków 12,15; przekład Słowo Życia)
... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku

#szczęście✨ ... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku

Jesteśmy święcie przekonani, że wiemy, co jest dla nas najlepsze.

Dla niektórych z nas pytanie Boga o wybór życiowej ścieżki, kariery zawodowej czy współmałżonka wydaje się niedorzeczne. Dobrowolnie oddać stery swojego życia niewidzialnemu Bogu? Kto mógłby zrobić coś tak irracjonalnego?

Osoba, która doświadczyła Jego niezwykłej miłości i łaski, która poznała, że Słowo Boże jest prawdą.

Czy jesteś taką osobą?

„Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna.” (Księga Przysłów 3,5-6)
... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku

"Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia."

- Jezus Chrystus -
... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku

#siła #nadzieja ... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku
Zobacz na Facebooku

Uwielbienie Boga przychodzi nam z łatwością, kiedy wszystko w naszym życiu idzie zgodnie z naszą myślą. Gdy mamy dobrą pracę, zdrowie, szczęśliwą rodzinę, dziękowanie Bogu za Jego dobrodziejstwa jest czymś naturalnym.

A co z sytuacjami, które przynoszą ból i rozczarowanie?

Czy w trudnych okolicznościach jesteś gotów, by oddawać Bogu chwałę?

„Drzewo figowe wprawdzie nie rozwija pąków, nie dają plonu winnice, zawiódł owoc oliwek, a pola nie dają żywności, choć trzody owiec znikają z owczarni i nie ma wołów w zagrodach. Ja mimo to w Panu będę się radować, weselić się będę w Bogu, moim Zbawicielu. Pan Bóg - moja siła (…)” (Księga Habakuka 3,17-19)
... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku

Ukryj mnie w cieniu Twych skrzydeł! ... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku