Dość łatwo jest nam koncentrować się na cierpieniu, a nie na obecności Boga i Jego wierności w czasie próby.

Wygląda na to, że nie potrafimy nagradzać się za dobre momenty, doświadczane w życiu. Bez oporu akceptujemy trudne emocje, ale pomyślność czy przyjemność? To co innego.

Zwykle o wiele łatwiej przychodzi nam płakać z tymi, którzy płaczą, niż radować się z tymi, którzy przeżywają radość. Czy to nie dziwne?

W ten sposób pozwalamy okradać się z radości...

Polecamy rozważanie: "Po udręce... świętowanie"
iflpolska.pl/sluchaj
... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku

👉 Polecamy darmowy kurs online‼️

kursy.szukajacboga.pl/jak-studiowac-biblie
... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku

Nasz Bóg wymaga od nas, aby robić to, co należy, miłować dobroć oraz okazywać pokorę. Chce, abyśmy pamiętali o tych trzech najważniejszych wymaganiach, wobec których stoi każdy człowiek wierzący w Pana Jezusa Chrystusa.

Najtrudniejsze wydaje się to trzecie.

W naszych sercach toczy się bowiem nieustająca wojna pomiędzy grzechem pychy a cnotą pokory. Kiedy z jakiegokolwiek powodu jesteśmy atakowani, w naturalny sposób czujemy się niewinnym ofiarami napaści.

Jednak taka sytuacja niczego nas nie nauczy, jeżeli nie zadamy sobie pytania: A jeśli do tego, co dzieje się teraz wokół ciebie, dopuszcza Pan? Może chce cię skruszyć, złamać i doprowadzić do tego, byś powiedział: "Cała ta pogarda wylewa się na moją pychę"?

Odwrót od pychy w stronę pokory to najlepsza rzecz, jaka może nas wówczas spotkać.

youtu.be/jz7ACCPHFBU
... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku

Każdy z nas ma powody do zemsty. Pozwoliliśmy, by nasz temperament przejął nad nami kontrolę, a potem żałowaliśmy tego. Brak opanowania to bolączka każdego z nas.

Każdy z nas pozwolił, aby nasz plan dnia był tak przeładowany, że prawie przestaliśmy się modlić. Każdy z nas jadł za dużo, wbrew postanowieniu, że już nigdy więcej. Gdybyśmy pili tak, jak jemy, bylibyśmy alkoholikami.

Jest jednak na to recepta. Brzmi ona – opanowanie. To dar Ducha Świętego. Sam Duch Boży gotów jest zrobić wszystko, aby pomóc nam w samodyscyplinie.

Z Księgi Estery wiemy, że Żydzi otrzymali przyzwolenie, aby odpłacić swoim prześladowcom bez żadnych zahamowań. Ich odwet mógł przybrać niczym nieograniczone rozmiary. Jednak świadomie opanowali chęć zemsty. Nie potraktowali swoich wrogów tak, jak mogli to zrobić. Powstrzymali się. Zamiast zapanować nad swymi wrogami, zapanowali nad samymi sobą.

Może masz wiele powodów do zemsty, ale miej w pamięci słowa Apostoła Pawła: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło przezwyciężaj dobrem”.

Polecamy audycję: "Granice odwetu"
iflpolska.pl/sluchaj
... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku

Polecamy i zapraszamy‼️ ... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku

Wszechpotężny Bóg jest w stanie rozświetlić najmroczniejszą sytuację życiową każdego z nas. Z historii wiemy, że Pan decyduje o upadku imperiów, odgradzających się od świata murami. Ostatnim dowodem był upadek muru berlińskiego.

Holenderska pisarka, ofiara niemieckiego obozu koncentracyjnego, Corrie ten Boom, pisała: „Nie ma doliny tak głębokiej, od której Bóg nie byłby głębszy”. Parafrazując jej słowa powiemy: „Nie ma murów tak solidnych, od których Bóg nie byłby potężniejszy”.

Polecamy audycję: "A mury runęły"
iflpolska.pl/sluchaj/?sapurl=Lys5MWQzL2xiL21pLyszYjVkN2I5P2JyYW5kaW5nPXRydWUmZW1iZWQ9dHJ1ZQ==
... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku

Kiedy wszystko wydaje się stracone, wiedz, że wcale tak być nie musi!

Przekonał się o tym jeden z głównych bohaterów Księgi Estery, Mordochaj. Był bliski śmierci, dostał się w łapy okrutnego i potężnego Hamana. Został skazany na śmierć i tylko godziny dzieliły go od egzekucji.

Bóg jednak miał inne plany...

Polecamy audycję: "Zbierzesz to, co zasiejesz"
iflpolska.pl/sluchaj/?sapurl=Lys5MWQzL2xiL21pLytiNWZwMmo0P2JyYW5kaW5nPXRydWUmZW1iZWQ9dHJ1ZQ==
... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku

Przechodząc przez ból i cierpienie, gdy całym sobą oprzesz się na Bożej łasce, przestaniesz bezsensownie próbować robić wrażenie na innych.

Jeśli jesteś człowiekiem łaski, powiedz Bogu: "Panie, Ty wykonujesz we mnie swoje dzieło i jestem gotowy przyjąć wszystko cokolwiek zamierzyłeś. Ty wyznaczasz właściwy czas na różne doświadczenia, cierpienie, zmiany – akceptuję to wszystko. Akceptuję wszelkie Twoje zamiary."

youtu.be/xCJ8ElquWJw
... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku

Fakt, że nasze myślenie i postępowanie opiera się na łasce, nie oznacza, że nasze życie automatycznie stanie się super-harmonijne. Bynajmniej. Przyjęcie Bożej łaski nie przenosi nas z realnego świata do świata fantazji.

Choć, motywowani łaską, zabiegamy o sprawiedliwość, pokój i radość, i zobowiązujemy się do budowania siebie nawzajem w miłości, wciąż od czasu do czasu musimy stawić czoła konfliktom. Żyjemy w rzeczywistości, której są one nieodzownym składnikiem.

Dlatego:

Po pierwsze, zawsze zostawiaj w swoim myśleniu przestrzeń dla odmiennego punktu widzenia. Nie ma nic gorszego i nic równie niezdrowego, niż całkowicie zamknięty umysł.

Po drugie, jeśli już dochodzi do sporu, nie obrażaj drugiej strony.

Po trzecie: Jeśli nie uda ci się jej przekonać, musisz to przeboleć. Czujesz, że masz rację, ale przegrałeś w dyskusji? Musisz wziąć to na klatę.

Po czwarte wreszcie: Czasami rozejście się, trwałe oddzielenie, jest rozwiązaniem najlepszym.

youtu.be/8dF4cvZy3YA
... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku

Weź udział w darmowym kursie "Jak studiować Biblię?"

youtu.be/hoO4uahxpNc
... RozwińZwiń

Zobacz na Facebooku