Publikacje książkowe IFL Polska

Chcesz kupić książkę?
Wpłać  darowiznę  na działalność Fundacji IFL-Polska dopisując: tytuł książki.
Najlepiej skontaktuj się z nami: +48 502 145 016 / MarcinK@insight.org
Do nadania wysyłki potrzebujemy Twój numer telefonu i mail.

***

Przebudzenie Łaski: Studium Biblijne (wyd. AETOS Media)

Dostępne już niebawem!

***

Estera: Kobieta pełna siły i godności(wyd. AETOS Media)

Kochamy historie o przemianie – od łachmanów do bogactwa, od poniżenia do wywyższenia, od słabego do mocarza. Taka właśnie jest historia Estery, choć kryje się w niej znacznie więcej. Księga biblijna poświęcona tej niezwykłej kobiecie to inspirujące studium działania niewidzialnej ręki Boga, dyskretnie zapełniając karty dziejów.

Pastor Chuck Swindoll przeplata starożytną historię z wnikliwą analizą cnót królowej Estery, takich jak odwaga, godność, mądrość i siła. Plkazuje także, jak te cechy, które ukształtowały i wzmocniły tytułową bohaterkę, mogą stać się naszymi. Estera to kolejny tom bestsellerowej serii poświęconej wielkim życiorysom zaczerpniętym ze Słowa Bożego. Poznajemy w niej mocne i słabe strony bohaterów biblijnych, postaci wielkich, a jednocześnie tak bardzo ludzkich.

***

Co jeśli…Bóg ma inny plan? (wyd. AETOS Media)

Jak odnaleźć nadzieję, kiedy życie przybierze nieoczekiwany obrót?

Co jeśli… nagle wszystko stracisz?
Co jeśli… oszuka cię bliski przyjaciel?
Co jeśli… zmagasz się z poważną chorobą?
Co jeśli… twój szef traktuje cię niesprawiedliwie i lekceważąco?

Jako wierzący ludzie żyjemy na froncie wojny duchowej. Życie stawia nam wiele trudnych pytań. Możemy oczywiście udawać, że one nas nie dotyczą, i bujać w obłokach albo się z nimi zmierzyć, aby mocno stać nogami na ziemi.

Pastor Chuck Swindoll jak zawsze interesująco i inteligentnie dotyka trudnych tematów, niezmiennie odwołując się do ostatecznego, dla nas wierzących, autorytetu – Biblii. Wystarczy zajrzeć do spisu treści, żeby się przekonać, że tę książkę trzeba przeczytać. Można się z niej wiele nauczyć! Polecam.

dr Zygmunt P. Karel, pastor

***

Przebudzenie Łaski. Od wiary w łaskę do życia nią na co dzień (wyd. AETOS Media)

Przebudzenie łaski to najważniejsza książka cenionego autora i kaznodziei Charlesa R. Swindolla. Wielokrotnie wznawiana w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, weszła na stałe do kanonu współczesnej literatury chrześcijańskiej. Prezentujemy ją po raz pierwszy polskiemu czytelnikowi z nadzieją, że ponadczasowe przesłanie zawarte na tych stronach zainspiruje nowe pokolenie chrześcijan w naszym kraju do odważnego podążania drogą łaski i wolności w wierze.

Jako Polacy jesteśmy znani z naszej religijności. Ale uwaga! Religijność może łatwo przeobrazić się w przymus przestrzegania drobiazgowych zasad w nadziei, że zapewnią przychylność Boga. Ponieważ działania te oparte są na kruchej sile ludzkiej woli oraz niewłaściwych motywacjach, prowadzą najczęściej do frustracji i poczucia porażki. Gorliwości religijnej zbyt często, niestety, towarzyszy doktrynerstwo i legalizm.

Jedynym antidotum jest Boża łaska.

Czym jest łaska? To cud okazany przez Boga, na który nie zasługujemy i za który nigdy nie będziemy w stanie odpłacić. Otwierając się na Bożą łaskę, zyskasz nowy rodzaj wdzięczności wobec Boga za Jego dary – dar zbawienia, dar życia, dar piękna, dar przyjaźni, dar radości i w końcu dar przebaczenia – to wszystko dzięki niezasłużonej łasce. Mniej czasu i energii będziesz poświęcać na krytykowanie innych. Staniesz się bardziej wnikliwy i mniej legalistyczny. I sam zaczniesz w coraz większym stopniu okazywać łaskę innym, uwalniając ich do tego, by przeżywali swoje życie w całej jego pełni. Aby stali się wszystkim, czym mają stać się w Chrystusie. Gorąco polecam!

***

Odkrywanie Biblii. W poszukiwaniu przepisu na życie (wyd. AETOS Media)

Wszyscy wiemy, do czego prowadzi niezdrowe czy nieregularne odżywianie. Ból głowy, brak koncentracji, poirytowanie, senność czy nawet depresyjny nastrój – to niektóre ze skutków złych nawyków żywieniowych. W ten sposób ciało daje nam znać, że nie otrzymuje składników potrzebnych do normalnego funkcjonowania. Dobra kondycja zależy od dobrej diety.

Podobnie jest w sferze duchowej. Bez regularnego karmienia się Słowem Bożym nasze życie wewnętrzne szybko podupada. Zaniedbując czas modlitwy i lektury Biblii, stajemy się powierzchowni i skupieni na sobie, nerwowi i mało wyrozumiali. To nieuchronne symptomy duchowego niedożywienia.

Znany nauczyciel biblijny Charles R Swindoll przedstawia zasady studiowania Pisma Świętego, które pomogą ci je lepiej zrozumieć, zastosować i podzielić się swoimi odkryciami z bliskimi. Zbyt wielu próbuje na własną rękę szukać recept na życie, rezygnując z pomocy wiarygodnego przewodnika – Słowa Bożego. Pastor Chuck podpowiada, jak delektować się przesłaniem Biblii i korzystać z jej ponadczasowej mądrości.

***

Wprowadzenie do Nowego Testamentu

Poszukując odpowiedzi na życiowe pytania albo zmagając się z przeciwnościami losu, zastanawiamy się, czy Bóg interesuje się naszym życiem. Gdy niebo zdaje się być głuche niczym betonowa ściana, dokąd udać się po pomoc?

Nowy Testament to najlepsza odpowiedź na nasze wątpliwości. 27 ksiąg Nowego Testamentu przekazuje jedno potężne przesłanie: Bóg troszczy się o człowieka. A dowodem na to jest życie i działalność Jezusa Chrystusa. Zamiast cieszyć się chwałą nieba i zarządzać sprawami wszechświata z bezpiecznej oddali, Jezus, Syn Boży, zrzekł się pełni boskich praw, przyjął ludzkie ciało i zamieszkał na naszej planecie. Jego życie było niezwykłym wyrazem miłości i troski o każdego człowieka. Ta miłość zaprowadziła Jezusa na krzyż.

Wprowadzenie do Nowego Testamentu pomaga zobaczyć w panoramicznej perspektywie przesłanie tej części Biblii, jak i zrozumieć kontekst i cel napisania każdej z poszczególnych ksiąg. Załączone mapy i tabele rzucają dodatkowe światło na tło historyczne Nowego Testamentu.

Podręcznik ten poszerzy twoją wiedzę na temat Biblii i pokaże, jak odnieść jej główne wątki do współczesnych realiów. Ale głównym jego celem jest ukazać dobroć i zaangażowanie Boga w sprawy człowieka. Bóg kocha. Bóg mówi do nas. Ta Miłość i to Słowo są dla ciebie dostępne – w osobie Chrystusa.

***

WdST

Wprowadzenie do Starego Testamentu

Wielu ludzi traktuje Stary Testament jako lekturę niepraktyczną, całkowicie oderwaną od współczesnych realiów.

Nie można być w większym błędzie.

Czy kiedykolwiek czułeś się pokrzywdzony i odtrącony? Poznaj historię Józefa. Doskwierało ci poczucie osamotnienia? Wczytaj się w opis tułaczki Dawida. Być może przechodziłeś przez trudne doświadczenia, naznaczone bólem i cierpieniem? Witaj w świecie Hioba.

Podręcznik Wprowadzenie do Starego Testamentu pomaga zrozumieć przesłanie tej tak często traktowanej powierzchownie części Pisma Świętego. Kolejne rozdziały ukazują kontekst i ponadczasowe zasady wplecione w treść poszczególnych ksiąg Starego Testamentu. Dołączone tabele w czytelnym układzie przedstawiają główne wątki, tematy i wersety danej księgi. Mapy i diagramy pozwalają spojrzeć na historię biblijną z szerokiej perspektywy.

Czy jesteś gotów przekonać się, że Stary Testament jest wciąż żywym Słowem Bożym, listem Boga do każdego z nas?

***

Abraham

Abraham: Niezwykła podróż wiary pewnego nomady (wyd. AETOS Media)

Wierzyć jak Abraham.

Kim był Abraham – biblijny patriarcha, uznawany zgodnie przez żydów, chrześcijan i muzułmanów za “ojca wiary”? Dlaczego niezwykła historia jego przyjaźni z Bogiem stała się punktem przełomowym w dziejach ludzkości? Czego możemy nauczyć się od tego starożytnego nomady dzisiaj – w epoce smartfonów i internetu?

Chuck Swindoll odpowiada na te pytania w fascynującej opowieści o jednym z najciekawszych biblijnych bohaterów wiary. Przedstawia barwny portret wielkiego człowieka, który wyprzedził swoje czasy i pod wieloma względami był podobny do nas – tak w chwilach tryumfu, jak i słabości.

Książka ta to wielowymiarowa biografia, a jednocześnie praktyczny przewodnik zachęcający współczesnego czytelnika do codziennej wędrówki ze Stwórcą śladami starożytnego “ojca wiary”. Ponadczasowa historia Abrahama inspiruje do ufnego zawierzenia Bogu także w XXI wieku.

***

Abraham Studia Biblijne

Abraham: Studium Biblijne

Studium biblijne na podstawie książki Abraham: Niezwykła podróż wiary pewnego nomady zostało stworzone przez zespół redakcyjny organizacji Insight for Living Ministries.

Jest to wartościowe narzędzie, pomocne zarówno w osobistym studiowaniu Słowa Bożego, jak i podczas grupy biblijnej.

Studium zawiera 22 lekcje dzielone na 3 części:

  • Istota sprawy – krótkie wprowadzenie do lekcji, spojrzenie na temat z szerokiej perspektywy
  • Odkrywanie drogi – obserwacja i interpretacja tekstu biblijnego, fragmenty paralelne, dodatkowe pytania, poszukiwanie praktycznych odniesień do naszego życia
  • Rozpoczynając podróż – podsumowanie, zastosowanie wniosków w codziennym życiu

Tekst studium jest uzupełniony tabelami, które zawierają dodatkowe informacje na temat tekstu biblijnego (ciekawostki językowe, niuanse teologiczne, tło historyczne).