Płyty CD

Jak nabyć poszczególne serie?

Serie wykładów Chucka Swindolla na płytach CD (format dźwiękowy: MP3) można nabyć na dwa sposoby:

  • Zakupić w sklepie internetowym www.ccm.pl.
  • Otrzymać jako podziękowanie za darowiznę złożoną na działalność Fundacji IFL-Polska.

Lista serii:

Cierpienie... pokusa... niesprawiedliwość... desperacja… Jakże często życie jest jak upokarzający policzek. Wśród nieustannych zmagań z przeciwnościami losu, nasza egzystencja zdaje się tracić swój smak. Nawet maleńkie kroczki stają się jak "stumilowe kroki", a każdy dzień ciągnie się w nieskończoność. Jak doświadczać pełni życia, gdy upadły świat sprawia taki ból i cierpienie?

Chuck Swindoll zabiera nas w podróż po 1 Liście św. Piotra, by w ponadczasowych refleksjach wielkiego apostoła odnaleźć nadzieję:

...w codziennych zmartwieniach i obawach

...w walce z pokusami i niszczącymi nałogami

...w obliczu niesprawiedliwości i wyzysku

...wśród małżeńskich kryzysów i rodzinnych komplikacji

Prawdziwa nadzieja może uśmierzyć ból spowodowany nawet najtrudniejszymi życiowymi doświadczeniami. Rozważania te poprowadzą cię od "ludowej" psychologii czy teologii skoncentrowanej na własnym "ja" w stronę trwałej nadziei, opartej na zaufaniu Jezusowi Chrystusowi.

Tylko On może dać ci nadzieję mimo wszystko.

Rodzina. Źródło największej radości albo... największego rozczarowania.

Sprawy rodzinne to dla wielu z nas powód do łez. Najwięksi bohaterowie historii, o ironio, nierzadko byli w swoich rodzinach źródłem frustracji i irytacji. Ludzi odnoszących sukcesy na arenie publicznej, a jednocześnie szczęśliwych małżonków i rodziców jest w dziejach ludzkości jak na lekarstwo.

Z drugiej strony, najpiękniejszy uśmiech może pojawić się tylko tam - w rodzinie. Udane życie rodzinne to według Bożych standardów sukces większy niż uznanie społeczne czy zasobność portfela.

Co więc robić? Chuck Swindoll radzi: Inwestuj w swoich najbliższych! Ta inwestycja może przynieść wieczne korzyści.

Charakter.

Jego cechy wywołują w nas różne emocje: podziw, dezorientację czy nawet - poczucie winy! Niezależnie od tego, czy charakter popycha nas do przejęcia się losem kogoś pokrzywdzonego, czy do życia w prawdzie we wrogim nam środowisku, zawsze wyciska piętno na każdym aspekcie naszego życia.

To mój charakter skłania mnie do podejmowania takich, a nie innych decyzji. To charakter stoi za tym, w jaki sposób traktuję innych. Prawy charakter pomaga mi w dążeniu do Chrystusa, na przekór wszystkim wzlotom i upadkom.

W serii wykładów "Liczy się charakter" znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące pracy nad swoim charakterem w realiach codziennego życia.

Czego Bóg od nas oczekuje? Co znaczy żyć pełną piersią, żyć naprawdę?

Nie jesteśmy zdani na domysły. Nie musimy zgadywać, jak żyć, żeby się podobać Bogu. Księga Micheasza 6,8 zawiera jasne wskazówki na temat spełnionego, a zarazem pobożnego życia:

...żyj uczciwie

...pielęgnuj życzliwość

...bądź pokorny.

Chuck Swindoll potraktował ten werset jako plan dla serii wykładów dotykającej istoty, celu i praktycznych aspektów życia według zamiaru naszego Stwórcy. Przywołuje w niej takich bohaterów biblijnych, jak apostoł Piotr, patriarcha Józef, król Dawid czy prorok Daniel.

Sprawdź, czy ty też możesz powiedzieć, że żyjesz jak należy.

Jezus Chrystus.

Bez dwóch zdań, wyznaczył bieg naszej historii. Obecnie miliony ludzi uważa się za chrześcijan, wierząc w Niego i w Prawdę, którą głosił.

Ale kim Jezus naprawdę jest?

Nauczycielem? Męczennikiem z przeszłości? Uczeni debatują, czy Jezus historyczny to ten sam, co Chrystus wiary. Każdy z nas musi odpowiedzieć na pytanie: Kim jest dla mnie ten, którego miliony nazywają Zbawicielem?

Szczere i głębokie, a zarazem proste rozważania Chucka Swindolla ukazują piękno i wielkość Jezusa. Niezależnie od tego, czy sięgasz po tę serię z ciekawości, czy jesteś Jego naśladowcą, przygotuj się na spotkanie z wielkim Człowiekiem, w istocie - największym ze wszystkich.

Czy kiedykolwiek dopadło cię zniechęcenie?

Czy zdarza ci się, że czujesz się samotny?

Może nawet straciłeś poczucie celu w życiu?

Takie emocje mogą dopaść każdego, gdy dotyka nas tragedia albo gdy bez końca trzeba pokonywać trudności. Zdaje się wtedy, jakby duszę zalewał gorzki smak smutku i pustki. Trudno wtedy znaleźć satysfakcjonującą odpowiedź na natarczywe pytania. Paradoksalnie, dezorientacja w życiu może cię także dopaść zupełnie z innego powodu - w chwilach euforii i triumfu.

Każdy potrzebuje "kotwicy", która utrzyma rozkołysane emocje w najtrudniejszych momentach życia. W tej serii wykładów pastor Chuck Swindoll pokaże, co może być takim pewnym, duchowym fundamentem naszego życia.

Przystępujemy do jasnego i logicznego wykładu Apostoła Pawła w jego najważniejszym chyba dziele teologicznym - Liście do Rzymian. Wyjaśnia on, w jaki sposób można nawiązać i pogłębić relację z Bogiem, jak to się dzieje, że Bóg przemienia charakter swoich dzieci i jaki jest sekret tego, byśmy mogli żyć nowym życiem, w radosnej wspólnocie wierzących, którzy sens swojego życia upatrują w życiu z Bogiem i dla Boga.

Nowe życie, nowa przyszłość.

Chciałbyś dowiedzieć się, jak osiągnąć nowe życie w Chrystusie? A może dręczy Cię poczucie braku pewności zbawienia? Ciekaw jesteś, jak żyją wierzący, którzy posiedli tę pewność?

Odpowiedzi na te i inne pytania kryje bogaty i pełen głębi List Apostoła Pawła do Efezjan.

Od umysłu do serca, od separacji do pojednania i pełni człowieczeństwa w Chrystusie - List do Efezjan prezentuje całą gamę kluczowych dla wiary chrześcijańskiej zagadnień. Na początku kieruje naszą uwagę na Boga w niebie, aby następnie przedstawić ubogie pochodzenie Chrystusa i ofiarę jego miłości, ostatecznie zaś prowadzi ku górze, ku Jego chwalebnemu zmartwychwstaniu.

Stawia przed nami wezwanie do życia z Nim, w oparciu o Jego łaskę.

Święta Bożego Narodzenia przez wielu postrzegane są "jednowymiarowo". Lepszym określeniem byłoby chyba - powierzchownie czy nawet trywialnie. Tak wiele razy już słyszeliśmy tę historię, że utraciła ona swoją wartość i znaczenie. Kolejne kazanie świąteczne jest dla nas przewidywalne, nudne i prowokuje co najwyżej do... do ziewania.

Brzmi znajomo?

Jeśli tak, posłuchaj serii trzech bożonarodzeniowych wykładów dra Chucka Swindolla. Znajdziesz tu nowe spojrzenie na biblijne świadectwo o narodzeniu Chrystusa. Zanim skończysz, nudna historia świąteczna zamieni się w coś niesłychanie świeżego. Ujrzysz "Trzy wymiary Świąt Bożego Narodzenia".

Jakie słowa przychodzą Ci na myśl, gdy słyszysz słowo teologia?

Nieciekawe… Niepraktyczne… Niekonkretne… NIEPOTRZEBNE?

Jeśli tak, to… przygotuj się na niespodziankę!

W tej pełnej soczystych prawd i smakowitych zastosowań serii wykładów, Chuck Swindoll porusza kluczowe dla wiary chrześcijańskiej prawdy teologiczne. Zdziera z nich patynę starości i rozprawia się z bełkotem niezrozumiałej terminologii, prezentując Słuchaczowi na wskroś praktyczną twarz teologii. W naszej podróży po fundamentalnych prawdach wiary nie zabraknie sporej dawki poczucia humoru i prostych wskazówek, jak przełożyć zasady Pisma Świętego na język codzienności.

Jeśli chcesz żyć pełnią życia, odkryj, jak zapuścić KORZENIE wiary w Tego, którego jest jego źródłem!

Ze wszystkich gorących tematów współczesnej doby małżeństwo niezmiennie okupuje miejsce na szczycie listy...

Jaka jest definicja małżeństwa?

Czy i jak walczyć o przetrwanie rozpadającego się związku?

W jakich sytuacjach rozwód jest dopuszczalny?

Jakie są role męża i żony w relacji małżeńskiej?

Czy Pismo Święte warto dalej uznawać za autorytet w tej dziedzinie życia?

W tej niepoprawnej politycznie, ale za to bardzo życiowej i obficie czerpiącej z przesłania Pisma Świętego serii wykładów, dr Chuck Swindoll pokazuje Boże spojrzenie na pełną miłości i szacunku więź dwojga osób, mężczyzny i kobiety, znajdującą swoje bezpieczne ramy w przymierzu małżeńskim. Przyglądając się różnym wyzwaniom, które zagrażają tej instytucji w dzisiejszym świecie, poszukamy recept nie tylko na to, jak nie dopuścić do rozpadu związku, ale przede wszystkim, jak usiłować o naprawdę mistrzowską - Bożą - jakość naszej relacji.

Czy wiesz jak... Czy tęsknisz za tym, by... PRZYWRÓCIĆ PŁOMIEŃ SWOJEMU MAŁŻEŃSTWU?

Garnitur w niedzielę? Kółko różańcowe? Studia teologiczne?

Czy tego Jezus wymaga od swoich naśladowców?

Niekoniecznie.

Sednem chrześcijaństwa jest... wiara. Wiara czyli przekonanie o niezwykłości Chrystusa. Wiara czyli zawierzenie Mu całego życia. Wiara czyli zaufanie i posłuszeństwo Jezusowi w codziennych zmaganiach.

Seria Wierzyć po prostu to cykl rozważań w oparciu o przesłanie Kazania na górze - manifestu Chrystusa, bezkompromisowego wezwania do konsekwentnego - ale jednocześnie cudownie prostego - życia wiary.

Jeśli rodzicielstwo to zaszczyt, to dlaczego czasem czujemy się niczym skazańcy na Sybir?

Niemowlęce kolki, przedszkolne wypadki, nastoletnie fochy, problemy dorosłych dzieci... Nie, rodzicielska przygoda nie jest dla mięczaków. Gdzie szukać sprzymierzeńców? U kogo znaleźć sprawdzoną radę?

Biblia oferuje ponadczasowe wskazówki na temat wychowania. Jeśli z uwagą wczytamy się w kontekst fragmentów na temat rodzicielstwa, wyłowimy uniwersalne zasady i połączymy to ze zdroworozsądkową, przetestowaną w realiach życia mądrością doświadczonego rodzica, otrzymamy solidne wyposażenie na drogę.

To wszystko można znaleźć w serii dwunastu wykładów Chucka Swindolla, poruszającej - w oparciu o przesłanie Biblii - kluczowe aspekty sztuki wychowania dzieci.

Odkryj na nowo, że rodzicielstwo to... zaszczyt... żmudna praca i... dobra zabawa!

Właśnie siadasz wygodnie w fotelu, by - po wielu bojach z problemami różnej maści - bez pośpiechu wypić dobrą kawę i wreszcie nacieszyć się świętym spokojem, kiedy...

... dzwoni telefon. Złe wiadomości. Nowe tarapaty. Stres. Trzeba działać szybko.

Żegnaj spokoju.

W życiu tak często jest pod górkę. Motto takie mogłoby być dobrym podsumowaniem historii intrygującej postaci z kart Księgi Rodzaju. Józef, syn patriarchy Jakuba, przeszedł szlak z zatęchłych egipskich lochów na salony władzy. Po drodze musiał zmierzyć się z odrzuceniem, przemocą, niesprawiedliwością i zwykłą ludzką obojętnością.

Wyszedł z tego obronną ręką. Co więcej, nie pozwolił, by ciosy, które zadali mu źli ludzie, zgasiły pragnienie, by kochać... przebaczać... cieszyć się życiem.

Dzięki tej serii wykładów poznasz sekret głębokiej wiary Józefa. Wiary, która w obliczu problemów nie gaśnie, ale - umacnia się.

Hojność z uśmiechem na twarzy? To brzmi jak sprzeczność!

Kiedy jednak Bóg zachęca nas do dzielenia się z innymi, takiej właśnie reakcji - szczodrej i radosnej - od nas oczekuje.

Chuck Swindoll mierzy się z tematem dobroczynności w wyważony i praktyczny sposób. Z Pisma Świętego wyłuskamy wskazówki odnośnie zarządzania pieniędzmi i roli, jaką w naszych domowych budżetach powinny zajmować wydatki na cele charytatywne i religijne. Zanim jednak sięgniemy po portfel, musimy przyjrzeć się naszym motywacjomCzy wierzę, że wszystko, co mam, tak naprawdę zawdzięczam Bogu? Czy wiem, że dzieląc się - zyskuję więcej niż obdarowywany? Czy pamiętam, że Bogu nie zależy na pieniądzach, ale - na moim sercu?

Ostrzeżenie: Twoje podejście do dawania może ulec zmianie. 🙂

Choć urodził się w środowisku, które zapomniało o Bogu Stwórcy i zastąpiło go panteonem lokalnych bóstw, Abraham doszedł do wiary w jedynego Boga, i to wiary tak głębokiej, że Biblia nazywa go przyjacielem Boga (zob. List Jakuba 2,23).

Jednak to nie wielkość człowieka uderza najbardziej w dziejach tego patriarchy, lecz wielkość Tego, któremu zaufał. Życie Abrahama jest niezwykłą mieszanką niezwykłej siły charakteru i zaskakujących chwil słabości. Kronika jego podróży obfituje w ilustracje, jak pielęgnować wiarę w świecie, który odwrócił się do Boga plecami.

Podążając śladami Abrahama, odkryj sekret bliskiej więzi z Wszechmocnym Bogiem.

Niewiele rzeczy jest nam dziś tak potrzebne, jak odwaga.

Odwaga, by sprzeciwiać się złu i kłamstwu. Odwaga, by w obliczu moralnego relatywizmu żyć według Bożych zasad. Odwaga, by przekazywać przesłanie Ewangelii nowego pokoleniu.

Lecz odwagi nie można posiąść przypadkiem. Istnieje tylko jedno jej prawdziwe źródło.

Seria Łabędzi śpiew Pawła to wnikliwe studium ostatniego listu, jaki wyszedł spod pióra wielkiego Apostoła Narodów. W słowach Pawła odnajdujemy ponadczasowe wezwanie do radykalnego życia z Bogiem i służby drugiemu człowiekowi, a także niezwykłe świadectwo odważnej wiary - wiary, która nie zgasła nawet w ciemnym lochu, w oczekiwaniu na egzekucję z rąk rzymskiego kata.

A przede wszystkim, rozważania te kierują nas ku Jedynej Osobie, która może obdarować nas podobną odwagą.