Płyty CD

Jak nabyć poszczególne serie?

Serie wykładów Chucka Swindolla na płytach CD (format dźwiękowy: MP3) można nabyć na dwa sposoby:

  • Zakupić w sklepie internetowym www.ccm.pl.
  • Otrzymać jako podziękowanie za darowiznę złożoną na działalność Fundacji IFL-Polska.

Lista serii:

Cierpienie... pokusa... niesprawiedliwość... desperacja… Jakże często życie jest jak upokarzający policzek. Wśród nieustannych zmagań z przeciwnościami losu, nasza egzystencja zdaje się tracić swój smak. Nawet maleńkie kroczki stają się jak "stumilowe kroki", a każdy dzień ciągnie się w nieskończoność. Jak doświadczać pełni życia, gdy upadły świat sprawia taki ból i cierpienie?

Chuck Swindoll zabiera nas w podróż po 1 Liście św. Piotra, by w ponadczasowych refleksjach wielkiego apostoła odnaleźć nadzieję:

...w codziennych zmartwieniach i obawach

...w walce z pokusami i niszczącymi nałogami

...w obliczu niesprawiedliwości i wyzysku

...wśród małżeńskich kryzysów i rodzinnych komplikacji

Prawdziwa nadzieja może uśmierzyć ból spowodowany nawet najtrudniejszymi życiowymi doświadczeniami. Rozważania te poprowadzą cię od "ludowej" psychologii czy teologii skoncentrowanej na własnym "ja" w stronę trwałej nadziei, opartej na zaufaniu Jezusowi Chrystusowi.

Tylko On może dać ci nadzieję mimo wszystko.

Rodzina. Źródło największej radości albo... największego rozczarowania.

Sprawy rodzinne to dla wielu z nas powód do łez. Najwięksi bohaterowie historii, o ironio, nierzadko byli w swoich rodzinach źródłem frustracji i irytacji. Ludzi odnoszących sukcesy na arenie publicznej, a jednocześnie szczęśliwych małżonków i rodziców jest w dziejach ludzkości jak na lekarstwo.

Z drugiej strony, najpiękniejszy uśmiech może pojawić się tylko tam - w rodzinie. Udane życie rodzinne to według Bożych standardów sukces większy niż uznanie społeczne czy zasobność portfela.

Co więc robić? Chuck Swindoll radzi: Inwestuj w swoich najbliższych! Ta inwestycja może przynieść wieczne korzyści.

Charakter.

Jego cechy wywołują w nas różne emocje: podziw, dezorientację czy nawet - poczucie winy! Niezależnie od tego, czy charakter popycha nas do przejęcia się losem kogoś pokrzywdzonego, czy do życia w prawdzie we wrogim nam środowisku, zawsze wyciska piętno na każdym aspekcie naszego życia.

To mój charakter skłania mnie do podejmowania takich, a nie innych decyzji. To charakter stoi za tym, w jaki sposób traktuję innych. Prawy charakter pomaga mi w dążeniu do Chrystusa, na przekór wszystkim wzlotom i upadkom.

W serii wykładów "Liczy się charakter" znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące pracy nad swoim charakterem w realiach codziennego życia.

Czego Bóg od nas oczekuje? Co znaczy żyć pełną piersią, żyć naprawdę?

Nie jesteśmy zdani na domysły. Nie musimy zgadywać, jak żyć, żeby się podobać Bogu. Księga Micheasza 6,8 zawiera jasne wskazówki na temat spełnionego, a zarazem pobożnego życia:

...żyj uczciwie

...pielęgnuj życzliwość

...bądź pokorny.

Chuck Swindoll potraktował ten werset jako plan dla serii wykładów dotykającej istoty, celu i praktycznych aspektów życia według zamiaru naszego Stwórcy. Przywołuje w niej takich bohaterów biblijnych, jak apostoł Piotr, patriarcha Józef, król Dawid czy prorok Daniel.

Sprawdź, czy ty też możesz powiedzieć, że żyjesz jak należy.

Jezus Chrystus.

Bez dwóch zdań, wyznaczył bieg naszej historii. Obecnie miliony ludzi uważa się za chrześcijan, wierząc w Niego i w Prawdę, którą głosił.

Ale kim Jezus naprawdę jest?

Nauczycielem? Męczennikiem z przeszłości? Uczeni debatują, czy Jezus historyczny to ten sam, co Chrystus wiary. Każdy z nas musi odpowiedzieć na pytanie: Kim jest dla mnie ten, którego miliony nazywają Zbawicielem?

Szczere i głębokie, a zarazem proste rozważania Chucka Swindolla ukazują piękno i wielkość Jezusa. Niezależnie od tego, czy sięgasz po tę serię z ciekawości, czy jesteś Jego naśladowcą, przygotuj się na spotkanie z wielkim Człowiekiem, w istocie - największym ze wszystkich.

Czy kiedykolwiek dopadło cię zniechęcenie?

Czy zdarza ci się, że czujesz się samotny?

Może nawet straciłeś poczucie celu w życiu?

Takie emocje mogą dopaść każdego, gdy dotyka nas tragedia albo gdy bez końca trzeba pokonywać trudności. Zdaje się wtedy, jakby duszę zalewał gorzki smak smutku i pustki. Trudno wtedy znaleźć satysfakcjonującą odpowiedź na natarczywe pytania. Paradoksalnie, dezorientacja w życiu może cię także dopaść zupełnie z innego powodu - w chwilach euforii i triumfu.

Każdy potrzebuje "kotwicy", która utrzyma rozkołysane emocje w najtrudniejszych momentach życia. W tej serii wykładów pastor Chuck Swindoll pokaże, co może być takim pewnym, duchowym fundamentem naszego życia.

Przystępujemy do jasnego i logicznego wykładu Apostoła Pawła w jego najważniejszym chyba dziele teologicznym - Liście do Rzymian. Wyjaśnia on, w jaki sposób można nawiązać i pogłębić relację z Bogiem, jak to się dzieje, że Bóg przemienia charakter swoich dzieci i jaki jest sekret tego, byśmy mogli żyć nowym życiem, w radosnej wspólnocie wierzących, którzy sens swojego życia upatrują w życiu z Bogiem i dla Boga.

Nowe życie, nowa przyszłość.

Chciałbyś dowiedzieć się, jak osiągnąć nowe życie w Chrystusie? A może dręczy Cię poczucie braku pewności zbawienia? Ciekaw jesteś, jak żyją wierzący, którzy posiedli tę pewność?

Odpowiedzi na te i inne pytania kryje bogaty i pełen głębi List Apostoła Pawła do Efezjan.

Od umysłu do serca, od separacji do pojednania i pełni człowieczeństwa w Chrystusie - List do Efezjan prezentuje całą gamę kluczowych dla wiary chrześcijańskiej zagadnień. Na początku kieruje naszą uwagę na Boga w niebie, aby następnie przedstawić ubogie pochodzenie Chrystusa i ofiarę jego miłości, ostatecznie zaś prowadzi ku górze, ku Jego chwalebnemu zmartwychwstaniu.

Stawia przed nami wezwanie do życia z Nim, w oparciu o Jego łaskę.

Święta Bożego Narodzenia przez wielu postrzegane są "jednowymiarowo". Lepszym określeniem byłoby chyba - powierzchownie czy nawet trywialnie. Tak wiele razy już słyszeliśmy tę historię, że utraciła ona swoją wartość i znaczenie. Kolejne kazanie świąteczne jest dla nas przewidywalne, nudne i prowokuje co najwyżej do... do ziewania.

Brzmi znajomo?

Jeśli tak, posłuchaj serii trzech bożonarodzeniowych wykładów dra Chucka Swindolla. Znajdziesz tu nowe spojrzenie na biblijne świadectwo o narodzeniu Chrystusa. Zanim skończysz, nudna historia świąteczna zamieni się w coś niesłychanie świeżego. Ujrzysz "Trzy wymiary Świąt Bożego Narodzenia".

Jakie słowa przychodzą Ci na myśl, gdy słyszysz słowo teologia?

Nieciekawe… Niepraktyczne… Niekonkretne… NIEPOTRZEBNE?

Jeśli tak, to… przygotuj się na niespodziankę!

W tej pełnej soczystych prawd i smakowitych zastosowań serii wykładów, Chuck Swindoll porusza kluczowe dla wiary chrześcijańskiej prawdy teologiczne. Zdziera z nich patynę starości i rozprawia się z bełkotem niezrozumiałej terminologii, prezentując Słuchaczowi na wskroś praktyczną twarz teologii. W naszej podróży po fundamentalnych prawdach wiary nie zabraknie sporej dawki poczucia humoru i prostych wskazówek, jak przełożyć zasady Pisma Świętego na język codzienności.

Jeśli chcesz żyć pełnią życia, odkryj, jak zapuścić KORZENIE wiary w Tego, którego jest jego źródłem!

Ze wszystkich gorących tematów współczesnej doby małżeństwo niezmiennie okupuje miejsce na szczycie listy...

Jaka jest definicja małżeństwa?

Czy i jak walczyć o przetrwanie rozpadającego się związku?

W jakich sytuacjach rozwód jest dopuszczalny?

Jakie są role męża i żony w relacji małżeńskiej?

Czy Pismo Święte warto dalej uznawać za autorytet w tej dziedzinie życia?

W tej niepoprawnej politycznie, ale za to bardzo życiowej i obficie czerpiącej z przesłania Pisma Świętego serii wykładów, dr Chuck Swindoll pokazuje Boże spojrzenie na pełną miłości i szacunku więź dwojga osób, mężczyzny i kobiety, znajdującą swoje bezpieczne ramy w przymierzu małżeńskim. Przyglądając się różnym wyzwaniom, które zagrażają tej instytucji w dzisiejszym świecie, poszukamy recept nie tylko na to, jak nie dopuścić do rozpadu związku, ale przede wszystkim, jak usiłować o naprawdę mistrzowską - Bożą - jakość naszej relacji.

Czy wiesz jak... Czy tęsknisz za tym, by... PRZYWRÓCIĆ PŁOMIEŃ SWOJEMU MAŁŻEŃSTWU?

Garnitur w niedzielę? Kółko różańcowe? Studia teologiczne?

Czy tego Jezus wymaga od swoich naśladowców?

Niekoniecznie.

Sednem chrześcijaństwa jest... wiara. Wiara czyli przekonanie o niezwykłości Chrystusa. Wiara czyli zawierzenie Mu całego życia. Wiara czyli zaufanie i posłuszeństwo Jezusowi w codziennych zmaganiach.

Seria Wierzyć po prostu to cykl rozważań w oparciu o przesłanie Kazania na górze - manifestu Chrystusa, bezkompromisowego wezwania do konsekwentnego - ale jednocześnie cudownie prostego - życia wiary.

Jeśli rodzicielstwo to zaszczyt, to dlaczego czasem czujemy się niczym skazańcy na Sybir?

Niemowlęce kolki, przedszkolne wypadki, nastoletnie fochy, problemy dorosłych dzieci... Nie, rodzicielska przygoda nie jest dla mięczaków. Gdzie szukać sprzymierzeńców? U kogo znaleźć sprawdzoną radę?

Biblia oferuje ponadczasowe wskazówki na temat wychowania. Jeśli z uwagą wczytamy się w kontekst fragmentów na temat rodzicielstwa, wyłowimy uniwersalne zasady i połączymy to ze zdroworozsądkową, przetestowaną w realiach życia mądrością doświadczonego rodzica, otrzymamy solidne wyposażenie na drogę.

To wszystko można znaleźć w serii dwunastu wykładów Chucka Swindolla, poruszającej - w oparciu o przesłanie Biblii - kluczowe aspekty sztuki wychowania dzieci.

Odkryj na nowo, że rodzicielstwo to... zaszczyt... żmudna praca i... dobra zabawa!

Właśnie siadasz wygodnie w fotelu, by - po wielu bojach z problemami różnej maści - bez pośpiechu wypić dobrą kawę i wreszcie nacieszyć się świętym spokojem, kiedy...

... dzwoni telefon. Złe wiadomości. Nowe tarapaty. Stres. Trzeba działać szybko.

Żegnaj spokoju.

W życiu tak często jest pod górkę. Motto takie mogłoby być dobrym podsumowaniem historii intrygującej postaci z kart Księgi Rodzaju. Józef, syn patriarchy Jakuba, przeszedł szlak z zatęchłych egipskich lochów na salony władzy. Po drodze musiał zmierzyć się z odrzuceniem, przemocą, niesprawiedliwością i zwykłą ludzką obojętnością.

Wyszedł z tego obronną ręką. Co więcej, nie pozwolił, by ciosy, które zadali mu źli ludzie, zgasiły pragnienie, by kochać... przebaczać... cieszyć się życiem.

Dzięki tej serii wykładów poznasz sekret głębokiej wiary Józefa. Wiary, która w obliczu problemów nie gaśnie, ale - umacnia się.

Hojność z uśmiechem na twarzy? To brzmi jak sprzeczność!

Kiedy jednak Bóg zachęca nas do dzielenia się z innymi, takiej właśnie reakcji - szczodrej i radosnej - od nas oczekuje.

Chuck Swindoll mierzy się z tematem dobroczynności w wyważony i praktyczny sposób. Z Pisma Świętego wyłuskamy wskazówki odnośnie zarządzania pieniędzmi i roli, jaką w naszych domowych budżetach powinny zajmować wydatki na cele charytatywne i religijne. Zanim jednak sięgniemy po portfel, musimy przyjrzeć się naszym motywacjomCzy wierzę, że wszystko, co mam, tak naprawdę zawdzięczam Bogu? Czy wiem, że dzieląc się - zyskuję więcej niż obdarowywany? Czy pamiętam, że Bogu nie zależy na pieniądzach, ale - na moim sercu?

Ostrzeżenie: Twoje podejście do dawania może ulec zmianie. 🙂

Choć urodził się w środowisku, które zapomniało o Bogu Stwórcy i zastąpiło go panteonem lokalnych bóstw, Abraham doszedł do wiary w jedynego Boga, i to wiary tak głębokiej, że Biblia nazywa go przyjacielem Boga (zob. List Jakuba 2,23).

Jednak to nie wielkość człowieka uderza najbardziej w dziejach tego patriarchy, lecz wielkość Tego, któremu zaufał. Życie Abrahama jest niezwykłą mieszanką niezwykłej siły charakteru i zaskakujących chwil słabości. Kronika jego podróży obfituje w ilustracje, jak pielęgnować wiarę w świecie, który odwrócił się do Boga plecami.

Podążając śladami Abrahama, odkryj sekret bliskiej więzi z Wszechmocnym Bogiem.

Niewiele rzeczy jest nam dziś tak potrzebne, jak odwaga.

Odwaga, by sprzeciwiać się złu i kłamstwu. Odwaga, by w obliczu moralnego relatywizmu żyć według Bożych zasad. Odwaga, by przekazywać przesłanie Ewangelii nowego pokoleniu.

Lecz odwagi nie można posiąść przypadkiem. Istnieje tylko jedno jej prawdziwe źródło.

Seria Łabędzi śpiew Pawła to wnikliwe studium ostatniego listu, jaki wyszedł spod pióra wielkiego Apostoła Narodów. W słowach Pawła odnajdujemy ponadczasowe wezwanie do radykalnego życia z Bogiem i służby drugiemu człowiekowi, a także niezwykłe świadectwo odważnej wiary - wiary, która nie zgasła nawet w ciemnym lochu, w oczekiwaniu na egzekucję z rąk rzymskiego kata.

A przede wszystkim, rozważania te kierują nas ku Jedynej Osobie, która może obdarować nas podobną odwagą.

Jak żyć w zgodzie z Bożymi zasadami w świecie, który odwrócił się do Boga plecami?

Dwadzieścia wieków od chwili, gdy Jezus chodził po tej ziemi, Jego przesłanie wciąż pozostaje aktualne: jesteśmy wezwani, by wierzyć w Niego… dzielić się tym, co otrzymaliśmy, z innymi… trwać po stronie sprawiedliwości nawet w obliczu prześladowań… ufać Bogu w każdych okolicznościach.

Tylko… skąd wziąć siłę, by tak żyć? Jak się nie dać zastraszyć? Jak się opierać grzesznym pokusom i starym, niszczącym nawykom? Jak balansować pomiędzy religijnym legalizmem a postawą „nie-warto-się-starać”?

Przesłanie zawarte w szóstym, siódmym i ósmym rozdziale Listu św. Pawła do Rzymian to wspaniała biblijna recepta na te, jakże dobrze znane naśladowcom Chrystusa, dylematy. W swoich rozważaniach Chuck Swindoll pokazuje, jak bardzo prawdziwa jest diagnoza apostoła i jak skuteczne lekarstwo, które przepisuje.

Jaki wpływ wywiera twoje życie na ludzi dookoła ciebie? Jak zapamiętają cię ci, którzy przyjdą po tobie?

Najcenniejsze dziedzictwo, jakie możesz przekazać innym, nie dotyczy spraw materialnych.

W serii rozważań „Tworzenie dziedzictwa” poszukamy odpowiedzi na pytanie, skąd pochodzimy i kim jesteśmy w Bożych oczach. W Słowie Bożym wypatrujemy kierunkowskazów, kim mamy się stać i dokąd podążać. Identyfikujemy sprawy, które mogą podkopać budowlę naszego życia i sprawić, że staniemy się duchowymi bankrutami.

To przykład twojego życia, w każdym jego wymiarze, jest najważniejszym dziedzictwem, jakie pozostawisz kolejnemu pokoleniu.

Jakie jest twoje pierwsze skojarzenie, gdy słyszysz słowo „chrześcijaństwo”? Otępiająca rutyna czy… ekscytująca przygoda?

Historia Kościoła, opisana w księdze Dziejów Apostolskich, pokazuje chrześcijaństwo w jego najlepszej formie. Pierwsi naśladowcy Chrystusa całym sercem wierzyli, że Bóg odpowiada na ich modlitwy i zmienia bieg wydarzeń. Kościół rozwijał się nie dzięki sprytnym kampaniom marketingowym, ale dzięki działaniu Ducha Świętego. Naśladowanie Boga kosztowało wiele wyrzeczeń, ale nie był to jakiś przykry obowiązek.

To była przygoda życia!

Co stoi na przeszkodzie, by żyć takim życiem w XXI wieku?

“Człowiek według Bożego serca” - co kryje się za tym określeniem?

Odpowiedź na to pytanie odnajdujemy w poplątanych losach wielkiego bohatera Starego Testamentu - króla Dawida.

Pod wieloma względami był wybitną osobowością: niepokonanym wodzem, wrażliwym poetą i charyzmatycznym przywódcą. Z drugiej strony, był tylko zwykłym człowiekiem, który nierzadko przegrywał z własną słabością.

Chuck Swindoll zabiera nas w podróż śladami Dawida, od jego burzliwej młodości po lata monarszych rządów. Dzieje jego życia są dowodem na to, że płomienna pasja i budzące podziw osiągnięcia nie gwarantują automatycznie doskonałości oraz że Bóg kocha nas na przekór naszym błędom i porażkom.

Bóg i dzisiaj dokonuje niezwyczajnych rzeczy poprzez zwyczajnych ludzi. Czy będziesz jednym z nich?

Nie jest łatwo wytyczać kurs poprzez burzliwe wody naszego życia. Potrzebujemy precyzyjnego kompasu oraz dokładnych map, by w czasie sztormu odnaleźć drogę do bezpiecznych portów.

Takim sprawdzonym drogowskazem jest Słowo Boże.

W Bożej księdze znajdujemy przykłady ludzi, którzy wybrali Bożą prawdę jako przewodnik na swojej drodze. Przyglądając się ich niezachwianej wierze i odwadze, możemy nauczyć się, jak patrzeć na wszystkie życiowe okoliczności przez Boże okulary i jak nie zboczyć z raz obranego kursu.

W serii „Mądre rady na trudne czasy” Chuck Swindoll przybliża losy niektórych z tych niezwykłych postaci. Każde z rozważań pomaga odkryć i zastosować to, czego nauczyli się oni, stawiając czoła trudnościom i wyzwaniom.

Jeśli uchwycisz się Słowa Bożego, ty również możesz doświadczyć niezmąconego pokoju – nawet pośród sztormu.

Czy zdarzyło się ci słuchać zdolnego kaznodziei, który z pasją i wprawą otwierał przed zgromadzonymi skarbnicę Bożego Słowa?

Jak on to robi? W jaki sposób jest w stanie dostrzec rzeczy, których my nie widzimy? Jak to jest, że potrafi tak umiejętnie łączyć znaczenie Słowa z realiami współczesnego życia?

Czy taka umiejętność jest dostępna tylko dla nielicznych? Może jest to szczególny dar, przeznaczony dla wybrańców, wymagający ukończenia studiów teologicznych?

W żadnym wypadku!

Wystarczy przyswoić sobie kilka praktycznych metod studiowania Słowa Bożego (a dokładnie jednej metody, złożonej z czterech prostych elementów), by móc na własną rękę odkrywać zawarte w nim skarby.

Nie musisz polegać na "specjalistach". W oparciu o uważną lekturę Pisma Świętego, możesz samodzielnie przygotowywać sobie wartościowe duchowe posiłki.

Czym jest łaska? To coś, co Bóg czyni dla nas, a na co nie zasługujemy, nigdy nie zasłużymy i nigdy nie będziemy w stanie tego spłacić.

A czym jest łaska wobec innych? To uwolnienie ich, aby przeżywali swoje życie w całej jego pełni. Aby stali się wszystkim, czym mają stać się w Chrystusie. Kiedy okazujesz innym łaskę, uwalniasz ich od wstydu i poczucia winy.

Jakich zmian możesz oczekiwać w swoim życiu, kiedy przebudzi się w nim Boża łaska?

Możesz oczekiwać, że zyskasz nowy rodzaj wdzięczności wobec Boga za Jego dary - dar zbawienia, dar życia, dar piękna, dar przyjaźni, dar zabawy i w końcu dar przebaczenia - niezasłużonej łaski.

Możesz spodziewać się, że mniej czasu i energii będziesz poświęcać na krytykowanie innych.

Możesz oczekiwać, że staniesz się bardziej wnikliwy i mniej osądzający.

I w końcu, możesz oczekiwać, że uczynisz wielki krok w kierunku dojrzałości. Zaczniesz być dorosłym chrześcijaninem.

Przez wieki wiele grup religijnych i wyznań próbowało skodyfikować praktykę życia chrześcijańskiego za pomocą przeróżnych list nakazów i zakazów. Skąd możemy wiedzieć, którą listę wybrać?

List Jakuba przedstawia pełny opis chrześcijańskiego postępowania. To zwięzłe kompendium praktycznych cech, które powinny zdobić życie wierzącego.

Jakub pisze: Chcę rozprawić się z twoim pożądaniem, egoizmem, zazdrością i gniewem, z twoją pychą, kłótliwością, z twoją niezdolnością do przebaczania.

Zalecenia Jakuba są jasne i konkretne. Łatwo je zrozumieć, ale… jak wprowadzić w życie?

Żeby doświadczyć przemiany, musisz należeć do Bożej rodziny. Ten proces dokonuje się tylko w rodzinnym gronie.

Bóg więc mówi: Jeśli przyjmiesz Mojego Syna, Jezusa, wejdę do twojego życia i nigdy cię nie opuszczę. Wiem, jak wygrać tę bitwę. Pokażę ci, jak Mój Święty Duch może wypełnić i kontrolować każdy obszar twojego życia, w którym dotąd panuje chaos, nad którym sam nie potrafisz zapanować.