Bieżąca audycja:

24. Koniec epoki (część 1)

1 Księga Kronik, rozdziały 28-29

Cz. 1.
Ładowanie kazania ...

Przez czterdzieści lat Dawid sprawował rządy nad Izraelem. Pomimo błędów i okresowych zawirowań, panowanie Dawida zapisało się w historii narodu jako okres świetności i duchowej odnowy.

W końcu jednak Dawid musiał stoczyć swoją ostatnią bitwę - z wrogiem, z którym przyjdzie zmierzyć się każdemu z nas. Otoczony gronem bliskich oraz wiernych sług, żegnał się z ziemskim życiem.

Tuż przed śmiercią Dawid udzielił jeszcze rad swojemu następcy, Salomonowi, a następnie modlił się, wychwalając Bożą łaskę i dobroć. A potem - odszedł, by spotkać się ze swoim Bogiem.

Tak zakończyła się niezwykła epoka w dziejach narodu izraelskiego.

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.