Bieżąca audycja:

3. Porozmawiajmy o naszej wędrówce (część 1)

List do Rzymian 8,1-10

Cz. 1.
Ładowanie kazania ...

Każdy marzy o spełnionym życiu. Takim, które wykorzystuje maksimum naszego potencjału przy minimalnej liczbie konfliktów i stresu.

Czytając 7 rozdział Listu do Rzymian, widzimy jednak, że tego typu oczekiwania są nierealistyczne. Bez zmiany naszego sposobu myślenia oraz złamania długotrwałych nawyków, będziemy wciąż wracali do starych kolein porażki i rozczarowania.

Droga do życia w pełni to droga przemiany charakteru. Nie jest ona jednak w zasięgu naszych ludzkich wysiłków i starań.

8 rozdział Listu do Rzymian przedstawia dobrą nowinę: zwycięskie życie jest możliwe dzięki mocy Tego, który żyje w nas.

Wyróżniony artykuł

  • Nadzieja większa od upadku

    Charles R. Swindoll

    Gdy wczytujemy się w historie bohaterów Biblii, widzimy, że ich życie nie było pozbawione porażek.

    Weźmy na przykład Apostoła Piotra. Zapewne znasz choć pobieżnie jego historię. Piotr doświadczył w swoim życiu zarówno wzlotów, jak i upadków. Zaczęło się od pełnej ekscytacji decyzji, by pójść za Jezusem, a skończyło na tchórzliwym wyparciu się znajomości z Mistrzem. Nie raz, nie dwa, lecz trzy razy. Gdy tylko Piotr zdał sobie sprawę z tego, co właśnie zrobił, jak mówi Biblia, "wyszedł na zewnątrz i gorzko zapłakał". ( Czytaj dalej...

Patronat konferencji

Kraków, 17-18 listopada 2017

Warszawa, 24-25 listopada 2017

gls 2017 banner ifl

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.