Bieżąca audycja:

5. Ponowne przyjęcie uciekiniera (część 1)

List do Filemona

Cz. 1.
Ładowanie kazania ...

List do Filemona to najkrótszy i najbardziej osobisty list Apostoła Pawła.

Aby uchwycić jego znaczenie, potrzebujemy zrozumieć, jaki był status niewolnika w starożytnym Rzymie. W tamtych czasach niewolnik był własnością swojego pana, który mógł dowolnie rozporządzać jego życiem. Za najmniejsze przewinienie groziły surowe kary. Próba ucieczka najczęściej karana była śmiercią.

Filemon był chrześcijaninem, przyjacielem Pawła, a zarazem bogatym obywatelem rzymskim i właścicielem wielu niewolników. Paweł pisze do niego w sprawie Onezyma, byłego niewolnika Filemona. Onezym uciekł od swojego pana i zbiegł do Rzymu, gdzie spotkał Pawła i - pod jego wpływem - stał się chrześcijaninem.

Apostoł zwraca się do Filemona, by przyjął z powrotem skruszonego zbiega, udzielając mu przebaczenia w duchu chrześcijańskiej miłości.

Wyróżniony artykuł

  • Mądrość i niewysłany list

    Charles R. Swindoll

    Decyzje podejmowane w pośpiechu zwykle nie są dobre.

    W chwili, gdy nasze emocje sięgają zenitu i poddajemy się frustracji, która w nas stopniowo narastała, mówimy lub robimy rzeczy, których potem żałujemy.

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego i prawdę o Jezusie Chrystusie jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.