Bieżąca audycja:

13. Wspierać się nawzajem (część 3)

Dzieje Apostolskie 4,32-37

Cz. 3.
Ładowanie kazania ...

List do Hebrajczyków zawiera trzy polecenia odnoszące się do wszystkich wierzących wszystkich wieków:

Troszczmy się o siebie wzajemnie… Zachęcajmy się do miłości i do dobrych uczynków… Nie opuszczajmy wspólnych zebrań, jak się to stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem… (Hbr 10,24-25)

Jeżeli szukasz w Piśmie Świętym wskazówek, jak powinny wyglądać relacje we wspólnocie wierzących, nie możesz przegapić powyższych wersetów.

Kluczowe słowo w tym fragmencie to ZACHĘTA. Udzielić komuś zachęty: bezcenne! Rozmowa... Drobny gest... SMS... Tak niewiele potrzeba, by wpłynąć budująco na życie drugiej osoby.

Poznajmy dzisiaj bohatera Nowego Testamentu o imieniu Józef. Mężczyzna ten dał się poznać swemu otoczeniu jako niezwykle troskliwa osoba. Nic dziwnego, że bardziej niż ze swoim imieniem kojarzony jest ze swoim pseudonimem:

Barnaba: Syn Zachęty.

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.