Odwieczny JA JESTEM

Jeśli nie będziemy wpatrzeni w Boga, nie będziemy w stanie przejść przez te ponure dni, kiedy wszystko zdaje się obracać przeciwko nam…

Spójrz w górę! Patrz na Boga. Zaufaj Mu.

Teraz, w tej chwili. I każdego dnia. Rano, w południe i wieczorem. Setki, tysiące razy. Zawsze.

Patrz na Niego, gdy twój grafik staje się napięty ponad miarę, gdy wydaje Ci się, że nie dasz dłużej rady. Patrz na Niego, gdy przepadają okazje, gdy wysycha nadzieja, gdy ludzie zawodzą, gdy piętrzą się problemy, gdy umierają marzenia, gdy twoje serce pęka z bólu. Zwróć swój wzrok na Boga i wpatruj się w Niego. Przynieś Mu swoje sprawy i ufaj Mu.

Kim On jest? To Jahwe, odwieczny JA JESTEM, wszechmocny Pan wszechświata. On nigdy się nie spóźnia. Nie popełnia błędów. Wszystko jest pod Jego kontrolą.

On postępuje sprawiedliwie. Nigdy nie czyni nic powodowany frustracją czy złośliwością. On jest wierny. Niezmienny. Potężny. Mądry. Dobry. Życzliwy. Miłosierny. Kochający.

Jest godzien naszej wiary.

Za: Charles R. Swindoll, Wisdom for the Way: Wise Words for Busy People (Nashville: J. Countryman, 2001), s. 391. Copyright © 2001, Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Opublikowany w temacie: Relacja z Bogiem i oznaczony kategorią: .

Rzetelność, praktyczność, poczucie humoru - to znak firmowy rozważań biblijnych Charlesa R. Swindolla. Od 1979 roku Chuck przewodzi organizacji Insight for Living, która zajmuje się rozpowszechnianem audycji radiowych z jego nauczaniem biblijnym. Chuck jest także honorowym kanclerzem Seminarium Teologicznego w Dallas oraz starszym pastorem wspólnoty Stonebriar Community Church we Frisco w Teksasie.