Powtórne przyjście Chrystusa: biblijne fakty

Oto kilka zaskakujących biblijnych faktów i statystyk odnoszących się do tematu powtórnego przyjścia Chrystusa na ziemię:

  • Jeden na każde 30 wersetów w Biblii podejmuje temat powtórnego przyjścia Chrystusa lub czasów ostatecznych.
  • W 216 rozdziałach Nowego Testamentu pojawia się ponad 300 odniesień do kwestii powrotu Chrystusa na ziemię.
  • O powtórnym przyjściu Chrystusa mówi się w 23 z 27 ksiąg Nowego Testamentu.
  • W Starym Testamencie temat czasów końca i (powtórnego) przyjścia Mesjasza poruszają tacy autorzy jak Hiob, Mojżesz, Dawid, Izajasz, Jeremiasz oraz większość spośród proroków “mniejszych”.
  • Chrystus o swoim powrocie mówił wielokrotnie i zaskakująco szczegółowo.
  • Przez wieki chrześcijanie niezachwianie wierzyli w powtórne przyjście Chrystusa, obszernie na ten temat rozprawiali i wytrwale tę prawdę głosili.

Jezus przyjdzie powtórnie na ziemię – to prawda, o której uczy Pismo Święte, prawda, o której niezwykle wyraźnie mówił sam Chrystus, prawda, o której z pełnym przekonaniem pisali apostołowie i która znalazła swoje ważne miejsce w chrześcijańskich wyznaniach wiary. Nic dziwnego więc, że temat ten na przestrzeni dwudziestu wieków chrześcijaństwa był niemal zawsze w centrum uwagi przywódców i reformatorów kościoła.

Zaskakujące jest to, że dzisiaj, w XXI wieku, tak wielu chrześcijan całkowicie tę prawdę ignoruje lub ma na ten temat jedynie mgliste (i nierzadko błędne) pojęcie.

Szkoda.

Rzeczywistość powtórnego przyjścia naszego Pana i Króla to przecież niezwykle intrygująca, niesłychanie ważna i niezawodnie krzepiąca prawda!

Na podstawie: Growing Deep in the Christian Life: Essential Truths for Becoming Strong in the Faith (Grand Rapids: Zondervan, 1995), s. 266-267. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Opublikowany w temacie: Odkrywanie Biblii.

Rzetelność, praktyczność, poczucie humoru - to znak firmowy rozważań biblijnych Charlesa R. Swindolla. Od 1979 roku Chuck przewodzi organizacji Insight for Living, która zajmuje się rozpowszechnianem audycji radiowych z jego nauczaniem biblijnym. Chuck jest także honorowym kanclerzem Seminarium Teologicznego w Dallas oraz starszym pastorem wspólnoty Stonebriar Community Church we Frisco w Teksasie.