Bezinteresowność

Przeczytaj: List do Filipian 2,1-4

Być pokornego serca – tak jak Chrystus – to chcieć odłożyć swoje prawa i przywileje na bok. Szukać okazji do pomocy innym zamiast nerwowo pilnować swoich interesów. Słuchać. Chcieć zrozumieć. Współczuć. Dzielić się z innymi tym, co się posiada.

Pokorne serce to charakter, który cechuje życzliwość, uprzejmość i serdeczność. To postawa, której obca jest pazerność i buta.

Żyjemy w czasach, w których wysoko punktowana jest agresywna asertywność. Kto nie broni swoich praw, przegrywa. Bez rozpychania się łokciami nie zajdzie się daleko.

Ale w takich warunkach gdzieś po drodze wycieka z naszego życia radość. Zajęci pilnowaniem własnych spraw i obroną swojej pozycji, nie potrafimy się odprężyć, zdystansować, rozejrzeć wokół i skupić na tym, co naprawdę istotne. Nie potrafimy się cieszyć.

Naszą cywilizację toczy rak zachłanności i samolubstwa. Propozycja pielęgnowania w sobie bezinteresownej postawy brzmi niemal jak dowcip. Bogu dzięki, jest jeszcze kilku szaleńców, którzy wierzą, że pokora i altruizm to cnoty, o które warto zabiegać.

Czy jesteś jednym z nich?

Zapewniam cię, że wybierając drogę naśladowania Chrystusa i kształtowania swojej postawy życiowej według Jego przykładu, odkryjesz sekret spełnionego życia.

Bezwarunkowa, bezinteresowna miłość to podstawowy budulec chrześcijańskiego charakteru!

Na podstawie: Charles R. Swindoll, Day by Day with Charles Swindoll (Nashville: W Publishing Group, 2000). Copyright © 2000 Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Opublikowany w temacie: Charakter i oznaczony kategorią: .

Rzetelność, praktyczność, poczucie humoru - to znak firmowy rozważań biblijnych Charlesa R. Swindolla. Od 1979 roku Chuck przewodzi organizacji Insight for Living, która zajmuje się rozpowszechnianem audycji radiowych z jego nauczaniem biblijnym. Chuck jest także honorowym kanclerzem Seminarium Teologicznego w Dallas oraz starszym pastorem wspólnoty Stonebriar Community Church we Frisco w Teksasie.