Zaufanie, część II

1 List Jana 4,17-19

Każdego ranka budzimy się, by mierzyć się z nieprzewidywalnymi sytuacjami, próbami i obawami. Zanim twoje stopy dotkną podłogi, wiesz już, że rozpoczyna się kolejny dzień, w którym nie wiadomo dokładnie, co się wydarzy. Możesz mieć wypadek na autostradzie, zostać zwolniony z pracy, stać się ofiarą rabunku czy oczerniana, lub otrzymać pozew sądowy. Brzmi dość ponuro, ale to prawda. Przydarza się to codziennie setkom ludzi takich jak my.

Strach przed tego typu sytuacjami wysysa z nas radość. W naszym umyśle cieknie stała strużka wewnętrznego stresu i niepokoju. Wielu ludzi zaczyna się martwić, zanim jeszcze weźmie do ręki poranną gazetę. Tracimy sporo energii, zanim przekroczymy prób domu . . . kiedy nasz umysł biega jak oszalały po ciemnych zaułkach lęku.

„Musimy pozbyć się strachu!” radził Thomas Carlyle. Pewnie . . . ale jak? Jak przełamać ten nawyk? W ten sam sposób, w jaki pozostajesz w fotelu dentystycznym, chociaż masz wielką ochotę stamtąd uciec – UFASZ. Świadomie i rozmyślnie oddajesz się w ręce kogoś, kto jest godny zaufania.

Z pewnością działało to w przypadku króla Dawida, który napisał:

Ilekroć mnie trwoga ogarnie,

w Tobie pokładam nadzieję. (Psalm 56,3)

Co to znaczy? To oznacza: „Będę się opierał na Bogu. Będę na Nim polegał. Będę Mu ufał.”

Jak to zrobić? Poprzez niezachwiane przekonanie, że Bóg jest godny zaufania, że zależy Mu na mnie, że jest niezawodny. Jemu nie brakuje kompetencji czy kwalifikacji. Nie pracuje na pół etatu i nie jest dostępny tylko dla posiadaczy karty VIP. Nie zależy Mu, by cię „dorwać” czy pognębić. On jest tym, który przynosi pomoc i uzdrowienie. Kiedy mówi: „To będzie bolało tylko trochę”, mówi prawdę.

Ufasz Mu?

Bogu nie brakuje kompetencji. Nie pracuje na pół etatu. On przynosi skuteczną pomoc we właściwym czasie.

Charles R. Swindoll Tweetuj

Wyjęte z: Come Before Winter and Share My Hope, Copyright © 1985, 1988, 1994 Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Użyto za zgodą.

Opublikowany w temacie: Relacja z Bogiem i oznaczony kategorią: , .

Rzetelność, praktyczność, poczucie humoru - to znak firmowy rozważań biblijnych Charlesa R. Swindolla. Od 1979 roku Chuck przewodzi organizacji Insight for Living, która zajmuje się rozpowszechnianem audycji radiowych z jego nauczaniem biblijnym. Chuck jest także honorowym kanclerzem Seminarium Teologicznego w Dallas oraz starszym pastorem wspólnoty Stonebriar Community Church we Frisco w Teksasie.