Czasem myślimy sobie, że szczęście w pewnym momencie po prostu pojawi się w naszym życiu. Przypuszczamy, że jeśli wydarzy się określona rzecz lub uda nam się uzyskać oczekiwany rezultat, wtedy szczęście zagości u nas na dobre.
Jeżeli jednak to, w co wierzymy, nie opiera się na prawdzie Słowa Bożego, napotykane przez nas wyzwania mogą wywrócić nasze życie do góry nogami. Jeśli to, czego oczekujemy, NIE dojdzie do skutku, możemy popaść w ogromne rozgoryczenie. Szczęście okaże się mrzonką.
W niezwykle ciekawej i przydatnej książce Zagubione szczęście, autorzy J. P. Moreland oraz Klaus Issler, piszą następująco:
Najważniejszym stwierdzeniem Apostoła Pawła na temat duchowej przemiany jest zdanie z Listu do Rzymian 12,2: “Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.” Pomyśl o innych rzeczach, które Paweł mógł w tym temacie nadmienić. Mógłby przecież powiedzieć o tym, jak przemienia nas przebywanie w Bożej obecności… Jak kształtuje nas posłuszeństwo biblijnym zaleceniom… Jak ogromny wpływ ma na nas trwanie we wspólnocie wierzących czy w modlitwie… Są to niezwykle ważne elementy życia chrześcijańskiego. Apostoł Paweł postanowił jednak nie wspominać o żadnym z powyższych w swoim podsumowaniu życia duchowego. Dlaczego? Oczywistym dla niego było to, że sposób myślenia stanowi istotę naszego charakteru i duchowej przemiany. Nasze przekonania są szynami, po których biegnie życie.
Czasami próbujemy czytać Pismo Święte pod kątem uzyskania szybkich sposobów na pozbycie się wewnętrznego bólu. Jednak często jest tak, że “światło na końcu tunelu” ukazuje się dopiero wtedy, gdy zdecydujemy się zbadać, co dokładnie Słowo Boże mówi na temat naszego życia.
Warto zacząć od czytania Listu św. Jakuba. Autor w szczery i praktyczny sposób omawia tam istotne kwestie w życiu każdego wierzącego człowieka. Jakub przypomina nam, co znaczy żyć w prawdzie, która, jak obiecuje Pismo Święte, ma moc nas wyzwolić (Ewangelia Jana 8,32)
Gorąco cię zachęcam, abyś codziennie przeczytał kilka wersetów z Listu św. Jakuba i zadał sobie 3 proste pytania:
1. Jakie prawdy znajdują się w tych wersetach?
2. Czy wierzyłem w coś, co jest sprzeczne z tymi prawdami?
3. Czy jestem gotów wyzbyć się fałszywych przekonań oraz uwierzyć w prawdę Bożego Słowa?
Pamiętaj, że to, co myślisz na temat swojego życia oraz to, w co wierzysz, ma bezpośredni wpływ na to, jak wygląda twoje życie.
Copyright © Colleen Swindoll-Thompson. Wszelkie prawa zastrzeżone.